S moderními jazyky k úspěšnému studiu

Od poloviny loňského roku pedagogové a žáci krmelínské školy společně realizovali projekt S moderními jazyky k úspěšnímu studiu (registrační číslo CZ.1.07/1.1.24/02.102, realizace v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, prioritní osa Počáteční vzdělávání, oblast podpory 7.1.1 s názvem Zvyšování kvality ve vzdělávání, období realizace 1. 7. 2013 – 31. 12. 2014).

Východiskem projektu byl Školní vzdělávací program Naše tvořivá škola, samotný projekt se zaměřil na inovaci výuky jazykových předmětů, tj. anglického jazyka, českého jazyka a literatury. Plánovanou cílovou skupinou projektu byli všichni žáci školy ve školním roce 2013/2014 a 2014/2015.

Cílem projektu byla modernizace výuky uvedených předmětů zavedením aktivizačních forem výuky a výuky pomocí ICT, zvýšení kompetence pedagogů v oblasti inovativních forem výuky (absolvování cyklu seminářů a workshop), zvýšení  efektivity výuky jazykových předmětů,  realizace volitelného předmětu angličtiny pro 1. a 2.ročník. V rámci projektu pedagogové vytvořili inovativní výukové materiály (sady pracovních listů a e-learnigových cvičení doplněné metodikami), které byly následně ověřovány v běžné výuce se žáky. Do tvorby e-learningových cvičení se zapojili rovněž žáci 5. ročníku paní učitelky Romany Tylečkové. Všechna e-learningová cvičení pedagogů i žáků najdete na portálu app.zskrmelin.cfme.net

Přidanou hodnotou celého projektu je další technické vybavení pro naši školu : 4 učitelské notebooky  (ASUS 15,6“, 1007U, 1,5 Ghz, 750 GB, RAM 4G ), 15 tabletů (Apple iPAD 2, 16 GB, displey 9,7“) pro žáky a pojezdová interaktivní tabule ENO s dataprojektorem pro ultrakrátkou ohniskovou vzdálenost  Canon LV 8235.

Mgr. Dušan Ignačík, ředitel školy